Stało się (2)

Szanowni Państwo,
chciałem się odnieść do porady dotyczącej formy stanęło się. Otóż ja też ją czasem słyszę i myślę, że nie jest to ani przejęzyczenie, ani nieświadomy błąd, tylko celowy żart językowy. Widać żart ten wymyka się czasem spod kontroli, skoro może być odbierany niewłaściwie, tzn. na serio. Wydaje mi się, że tego typu zabawa językiem jest dziś dość modna. Czyżby bardziej niż kiedyś?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Zgadzam się z Panem – też zauważyłam, że niektórzy używają tej formy żartobliwie. Skoro jednak zostałam zapytana o to, czy jest ona poprawna, musiałam odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że nie jest.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski