Stawki w Warszawie

Jak odmienić nazwę ulicy Stawki w Warszawie? Według Wikipedii nazwa pochodzi od pierwotnego jej położenia w okolicy glinianek i stawów. Wnioskuję więc, że jest to forma liczby mnogiej rzeczownika stawek i odmiana powinna być standardowa. Spotkałem się jednak (również Wikipedia) ze zwrotami „południowa strona Stawek”, „zmieniono przebieg Stawek”. Jeśli nazwa rzeczywiście pochodzi od stawku, czyli małego stawu, to nie powinno być południowa strona Stawków, zmieniono przebieg Stawków?
Gdyby tylko geneza słowa miała decydować, to musielibyśmy mówić o południowej stronie Stawków. Mieszkańcy Warszawy kojarzą jednak nazwę ulicy Stawki ze stawką raczej niż stawkiem i tworzą dopełniacz Stawek. Mówią ponadto „Pracuję na Stawkach”, rzadziej „Pracuję na Stawki”, czyli zwykle odmieniają, ale nie zawsze.
O odmianę ulicy pytałem znajomą osobę z Wydziału Psychologii UW, który przy ul. Stawki w Warszawie ma swoją siedzibę. Stawką byłą wiarygodność naszej poradni. Czytelnicy podbijają stawkę, zadając coraz trudniejsze pytania (mam wrażenie, że poradnia sama kształci coraz bardziej wymagających czytelników). Tym razem pytanie nie było trudne, ale było ciekawe.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski