Swoją a swą

Szanowni Państwo,
Czy w każdym kontekście można zamiennie stosować zaimki swą/swoją, np. w zdaniach:
Pokazał mi swą/swoją pracę
Obrażasz mnie swą/swoją bezczelnością
?

Pozdrawiam
Czytelniczka
Zaimki mój, twój, swój, moja, twoja, swoja, moje, twoje, swoje (rodzaj nijaki), moje, twoje, swoje (liczba mnoga, rodzaj niemęskoosobowy), moi, twoi, swoi (liczba mnoga, rodzaj męskoosobowy) mają w niektórych przypadkach (a ściślej: w tych przypadkach, w których ich formy składają się z więcej niż jednej sylaby) swe (no właśnie!) skrócone odpowiedniki typu mego, twemu, swe, mych, swymi, które odbierane są jako lekko przestarzałe lub książkowe. Ich użycie jest więc poprawne, jednak trochę nacechowane stylistycznie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski