Szczęśliwy nie szczęśliwy

Szanowni Państwo,
zastanawiam się, czy podpunkt b) reguły [180] WSO odnosi się także do przymiotników, tj. do takich przykładów jak szczęśliwy nie szczęśliwy, pracować musiał. Słyszałem, że wyrażenie typu pogodna nie pogoda… uznaje się za skróconą wersję przeciwstawienia pogoda albo nie pogoda i stąd taka pisownia. Skoro tak, to chyba tak samo jest w przypadku przymiotników i zapis powinien wyglądać tak, jak napisałem, prawda?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Internauta wspomina o regule [180] 46.11 zawartej w części wstępnej Wielkiego słownika ortograficznego PWN pod redakcją Edwarda Polańskiego (Warszawa 2016, s. 81), mówiącej o tym, że „partykuła nie, występująca między identycznymi formami, tworzy wyrażenie uogólniające lub wskazujące na niepewność co do opisywanego obiektu”. Można ją bez obaw zastosować i do przymiotników, a więc przytoczony przez korespondenta Poradni przykład jest pod względem ortograficznym jak najbardziej poprawny. Pisze się właśnie szczęśliwy nie szczęśliwy, pracować musiał.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie