Szkoła imienia Karola Borchardta

Mam pytanie dotyczące tej porady. Pada w niej stwierdzenie, iż zapis w postaci Szkoła jest imienia Karola Borchardta jest średnio polecany.
Proszę o informację, czy wprowadzenie lekkiej zmiany i napisanie tego w postaci (przynajmniej w mojej ocenie) częściej spotykanej Szkoła imienia Karola Borchardta powoduje „polepszenie walorów użytkowych” tego zdania?
W przywołanej poradzie nie pada stwierdzenie, że konstrukcja Szkoła jest imienia Karola Borchardta jest „średnio polecana” – mówi się w niej wyraźnie, że jest to forma błędna.
Wyrażenie szkoła imienia Karola Borchardta mogłoby być elementem zdania (np. Szkoła imienia Karola Borchardta zorganizowała konkurs, jednak samo nie tworzy zdania. A zatem jeśli charakteryzujemy szkołę i chcemy podać informację o jej patronie, to musimy użyć zwrotu szkoła nosi imię…
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski