Szkoła nosi imię…

Bardzo proszę o informację, czy poprawne są poniższe zdania:
Szkoła nosi imię Karola Borchardta.
Szkoła jest imienia Karola Borchardta
.

W moim odczuciu poprawne jest pierwsze zdanie, jednak nauczycielka polskiego uznała to zdanie w opisie szkoły sporządzonym przez moją córkę za niepoprawne stylistycznie i gramatycznie („tak się nie mówi”, „takie zdanie jest nielogiczne”) i wskazała jako poprawne drugie zdanie, które, moim zdaniem, w najlepszym przypadku ma charakter potoczny.

Dziękuję.
Całkowicie się zgadzam z Panią i Pani córką – poprawne i staranne jest tylko zdanie Szkoła nosi imię Karola Borchardta. Zdanie: Szkoła jest imienia Karola Borchardta jest, łagodnie mówiąc, napisane nieudolnie – moim zdaniem nie jest poprawne nawet w języku potocznym.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski