Turekturczanin, turczanka

Jak należy nazywać mieszkańca Turku (województwo wielkopolskie) – turczanin czy turkowianin? Prof. Miodek w jednym ze swoich programów użył nazwy turczanin, na lokalnych forach internetowych dyskusja jest jednak podzielona.
Dziękuję za odpowiedź.
Mieszkaniec Turku to turczanin. Taką formę podaje Słownik nazw miejscowości i mieszkańców PWN pod red. M. Łazińskiego (Warszawa 2007).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski