Tylko pytajnik

Szanowni Państwo,
czy jeśli po wielokropku pojawia się zdanie zakończone pytajnikiem, to na końcu powinniśmy postawić kropkę zamykającą zdanie główne? Czy może odpowiedź zależy od tego, czy zdanie po dwukropku rozpoczniemy małą, czy wielką literą? A jak w przypadku, gdy po wielokropku pojawia się więcej niż jedno zdanie? Wtedy raczej nie powinno być kropki na końcu, prawda?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Nie. Po znaku zapytania stojącym na końcu wypowiedzenia nie stawia się kropki, np.
Nie miała już na nic siły… czy jednak naprawdę nie było żadnego sensownego wyjścia z tej beznadziejnej sytuacji?
Nie ma przy tym znaczenia, czy zdanie pytajne po wielokropku (skąd się wziął w przykładzie internauty dwukropek?; to chyba przejęzyczenie…) zaczyna się od wielkiej litery czy nie (Nie miała już na nic siły… Czy jednak naprawdę nie było żadnego sensownego wyjścia z tej beznadziejnej sytuacji?). Nic się nie zmieni, jeśli po wielokropku będzie nie jedno zdanie, ale dwa lub trzy, np.
Nie miała już na nic siły… czy jednak naprawdę nie było żadnego sensownego wyjścia z tej beznadziejnej sytuacji?; czy nie znalazł się nikt, kto by pomógł tej biednej dziewczynie?; dlaczego nie reagowali jej najbliżsi?
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie