U-rurka i T-shirt

Szanowni Państwo,
czy w środku zdania U-rurka powinna być pisana dużą literą? Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Z U-rurką jest jak z T-shirtem: lepiej widać, o co chodzi, gdy się te słowa zapisze wielką literą. Mimo to oba wyrazy są pisane dwojako, co uważam za racjonalne, bo czasem piszący woli podkreślić ikoniczny charakter tych znaków, a czasem uniknąć wrażenia, że odnoszą się one do obiektów jednostkowych lub godnych szacunku i dlatego wymagających wielkiej litery. W słowniku ortograficznym PWN jest tylko T-shirt, nie przewidziano miejsca dla t-shirtu (ani t-shirta). O U-rurce ani u-rurce słownik nie wspomina. Wzorując się na słownikowej pisowni T-shirt, można pisać U-rurka, ale ponieważ słownik tego nie nakazuje, więc i u-rurce nie można robić zarzutów.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski