Ula i dwoje okien

Szanowni Państwo,
uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące dwa pytania:
1. Czy poprawna jest forma dwoje okien?
2. Mam na imię Urszula. Niektóre koleżanki zwracają się do mnie pani Ulo, inne używają formy pani Ulu. Który z tych wariantów jest poprawny?
Urszula Anna Gwis
Mówimy wyłącznie dwa okna i tylko na zasadzie licentia poetica (jak w tytule tej porady) można od tego wzoru odstąpić. Jeśli chodzi o Pani imię, to słownikarze zachowują się tak samo jak Pani koleżanki, tzn. niektórzy wołają Ulu, a inni – Ulo. Myślę, że jednym i drugim należy okazać wyrozumiałość.
Mirosław Bańko, PWN