Ula

Dzień dobry,
chciałabym zapytać się, jak brzmi wołacz od imienia Ula: Ulo, Ulu czy może jak mianownik – Ula?
Dziękuję bardzo
Do wyboru są dwie formy: Ulo! i Ula!. Trudność językowa polega na ich odpowiednim użyciu, bo pierwsza charakteryzuje się nacechowaniem książkowym, a więc może wystąpić w tekstach pisanych, będzie natomiast razić w mowie. Drugiej użyjemy w tekstach mówionych, choć często będzie to też forma lepsza w piśmie, zwłaszcza np. w mailach, blogach. Wołacz z końcówką Ño będzie konieczny, gdy użyjemy imienia z przymiotnikiem, np. Droga Ulo!.
Nie znaczy to wcale, że forma Ulu musi być uznana za niepoprawną; są okoliczności, kiedy może ona mieć uzasadnienie, proszę przeczytać poradę na temat imienia Nadia, bo może okazać się przydatna.
Jan Grzenia