W służbie narodu

Szanowni Państwo,
czy tytuł W służbie narodu jest zbudowany poprawnie? Wydaje mi się, że służy się komuś lub czemuś, a więc powinien on brzmieć raczej W służbie narodowi.
Z wyrazami szacunku,
Zbigniew
Służy się narodowi, ale pozostaje w służbie narodu, por. hasło służba w Innym słowniku języka polskiego PWN, zn. 8. „Miłość do ojczyzny wyraża się w służbie narodowi (…)” – czytamy w miesięczniku Wychowawca (za Narodowym Korpusem Języka Polskiego) i taka składnia też jest poprawna. Mamy więc dwie możliwości, a to znaczy, że tytułu, o który Pan pyta, nie trzeba zmieniać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski