„W szkole na stole…” raz jeszcze

Witam,
Pytanie dotyczy specyficznych konstrukcji używanych np. w plikach pomocy. Są to zdania rozpoczynające się wieloma następującymi po sobie okolicznikami miejsca (styl i szyk tych zdań narzucają nam klienci, nie możemy tego zmienić), np.
W oknie Definiowanie brył, na karcie Efekty wizualne, w obszarze Efekty 3D, na liście Dodaj efekty specjalne kliknij opcję Głębia.

Wydaje mi się, że przecinki są tu niezbędne, jednak czy orzeczenie też trzeba oddzielić przecinkiem?
Pozdrawiam,

Na podobne pytanie odpowiadałem 26 stycznia pod nagłówkiem W szkole na stole… (odpowiedź jest dostępna w poradnianym archiwum). Sytuacja tu jest o tyle inna niż tam, że w Pani przykładzie jest wiele inicjalnych okoliczników w zdaniu. Mimo więc że nadal jestem zwolennikiem interpunkcji typu „W szkole na stole stał…”, a nie „W szkole, na stole stał…”, podany przez Panią przykład oceniam jako bardziej zrozumiały, gdy okoliczniki są rozdzielone przecinkami.
Nie ma jednak powodu, żeby przecinkiem oddzielać ciąg okoliczników od orzeczenia.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski