Wasilew jako nazwisko żeńskie

Dzień dobry,
chciałabym Państwa zapytać o odmianę nazwiska Wasilew. Jest to nazwisko bułgarskie, kobiety w tej rodzinie piszą się Wasilewa. Sama niebawem przyjmę to nazwisko po mężu i chciałabym mieć stuprocentową pewność, że poprawna odmiana w przypadku kobiet to Wasilewa, a nie Wasilew.
Rozumiem, że przyjmie Pani to nazwisko jako obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej. W takim razie w dokumentach wystąpi ono w formie Wasilew.
Mówiący po polsku użyją wyrażenia pani Wasilew, ewentualnie, choć raczej rzadko, pani Wasilewowa.
Wasilewa jest bułgarskim odpowiednikiem naszych rzadko dziś używanych form żeńskich typu Wasilewowa, Wasilewówna. Jeśli ktoś takiej formy użyje, powie, że „zna Wasilewą”, „rozmawiał o Wasilewej”.
Zasadniczo jednak żeńskie nazwisko Wasiliew jest w języku polskim nieodmienne.
Jan Grzenia