Wedy

Szanowna Redakcjo,
Weda nie ma liczby pojedynczej. Jak zatem powinno brzmieć tłumaczenie książki: English Veda? Angielskie Wedy będzie w porządku?
Z góry dziękuję za pomoc.
Z poważaniem
Czytelniczka
Trochę sobie Pani przeczy, pisząc, że nie ma liczby pojedynczej wyraz, którego taką właśnie formę Pani podała – Weda.
Święte księgi hinduizmu istotnie nie mają w polszczyźnie liczby pojedynczej, ich nazwa brzmi: Wedy.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski