Wiele uwagi zostało poświęconej…

Szanowni Państwo,
uprzejmie proszę o podpowiedź, które wyrażenie jest poprawne:
wiele uwagi zostało poświęcone
czy
wiele uwagi zostało poświęconej.

Dziękuję i pozdrawiam!
Zaimki liczebne typu dużo, wiele, mało wymagają rzeczownika w dopełniaczu (wiele osób, dużo chleba, mało domów itp.). W związku z tym także i pozostałe nieczasownikowe elementy zdania, które łączą się z takimi wyrażeniami składniowo, powinny przybrać postać dopełniacza, a zatem:
wiele → czego? (dop.) →utworów zostało → (dop.) wykonanych
dużo → czego? (dop.) → cierpliwości było → (dop.) potrzebnej,
i wreszcie:
wiele → czego? (dop.) →uwagi zostało → (dop.) poświęconej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski