Wiktymizacja a wikt

Szanowni Państwo,
chciałem zapytać o związek etymologiczny słów wiktymizacja i wikt. Czy znaczenie tego pierwszego ustaliło się na zasadzie wiktymizować to 'wyrządzać komuś szkodę, czyli odbierać mu wikt'?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Wyrazy te nie mają wspólnego pochodzenia. Termin prawny wiktymizacja nazywający działania, w wyniku których ktoś staje się ofiarą, a także nazwa nauki zajmującej się ofiarami przestępstw: wiktymologia, mają u swych źródeł łacińskie victima ‘osoba lub zwierzę zabite w ofierze’.
Natomiast wikt pochodzi od, też łacińskiego, victus ‘pożywienie’.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski