Wydawać się + bezokolicznik

Szanowni Państwo,
czy czasownik wydawać się można połączyć z czasownikiem robić się, tak jak w wyrażeniu nogi wydają robić się ciężkie? Czy cytowane wyrażenie jest poprawne stylistycznie?

Z poważaniem
Anna Pachocka
Czasownika wydawać się nie łączymy z bezokolicznikiem – nie powiemy zatem nie tylko Nogi wydają się robić ciężkie, lecz także np. Wydawał się czytać książkę uważnie, a tym bardziej Wydawał się być zmęczony.
Zdanie, które Pani przytoczyła, jest więc niepoprawne. Wyrażaną przez nie treść można ująć w inny sposób: Wydawało się, ze nogi stają się coraz cięższe, Nogi sprawiały wrażenie, jakby były coraz cięższe czy po prostu Nogi wydają się cięższe.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski