Wykrywczy

Szanowni Państwo,
w materiałach policyjnych często spotykam się z przymiotnikiem wykrywczy (np. Zjawisko zabójstwa seryjnego stanowi bardzo poważny problem wykrywczy dla organów ścigania). Nie znalazłem tego słowa w żadnym ze słowników. Czy jest ono poprawnie zbudowane?
NKJP rejestruje dziesięć użyć przymiotnika wykrywczy; występuje on w trzech połączeniach wyrazowych:
sprzęt pomiarowy i wykrywczy,
proces wykrywczy,
sukces wykrywczy.

Konteksty te, tak jak przytoczone przez Pana zdanie, pozwalają sądzić, że wykrywczy ma ogólne znaczenie ‘związany z wykrywaniem’ (zwykle jest to wykrywanie przestępstw, choć wyrażenie sprzęt pomiarowy i wykrywczy używane jest w odniesieniu do sprzętu strażackiego, którego zadaniem jest wykrywanie skażeń chemicznych). Istnieją w polszczyźnie przymiotniki zakończone na -czy utworzone od czasowników: ożywiaćożywczy, porywaćporywczy, odżywiaćodżywczy. Można więc uznać, że wykrywczy jest wyrazem utworzonym poprawnie, a jeśli jest potrzebny w określonej odmianie języka, to nie można mu nic zarzucić.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski