Wysoka – w Wysokiej

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie do odmiany nazwy miejscowości Wysoka. Mamy rodzinny sporek o to, czy powinno się nazwę tę odmieniać: Wysoka, Wysokiej czy Wysoka, Wysoce itp. Ten drugi wzór obowiązuje ponoć pod Częstochową. We Wrocławiu natomiast odmieniamy jak przymiotnik.
Jak jest poprawnie?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
AK
Zapis i odmianę nazw miejscowości znajdujących się w Polsce reguluje Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dn. 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części. Wykaz ten rejestruje 27 miejscowości o nazwie Wysoka oraz kilkanaście dwuczłonowych – z Wysoką jako pierwszym elementem (Wysoka Głogowska, Wysoka Wielka, Wysoka Wieś itd.).
Wszystkie one mają odmianę przymiotnikową: (do) Wysokiej, (dzięki) Wysokiej, (na) Wysoką, (z) Wysoką, (o) Wysokiej.
Nie powinniśmy mieć zatem kłopotu z używaniem tej nazwy.
Dr hab. Katarzyna Kłosińska