Wyszkonki Kościelne

Moje pytanie wydać się może banalne, ale chodzi o odmianę nazwy miejscowości Wyszonki Kościelne. W dopełniaczu przyjęło się w naszym regionie mówić Wyszonk Kościelnych, ale mnie się wydaje, że poprawnie będzie Wyszonek Kościelnych.

Toczy się wiele sporów o tę odmianę, dlatego proszę bardzo o wyjaśnienie tej kwestii.

Bartosz Ksepka
W Polsce jest siedem miejscowości z nazwą Wyszonki w pierwszym członie (jedną z nich są Wyszonki Kościelne w powiecie wysokomazowieckim). Wszystkie Wyszonki w dopełniaczu mają „e” ruchome, a zatem jedziemy do Wyszonek, wracamy z Wyszonek itd.
Kwestię tę reguluje Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części – w dokumencie tym można znaleźć formy wszystkich polskich nazw miejscowych.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski