Z dwunastego na trzynasty czy z dwunastego na trzynastego?

Jak powinno brzmieć poprawnie zdanie: z dwunastego na trzynastego stycznia czy z dwunastego na trzynasty stycznia?

Będę wdzięczna z odpowiedź.
Pozdrawiam
Monika
Przyimek na wymaga biernika, a zatem najwłaściwsza jest forma: z dwunastego na trzynasty (podobnie: z pierwszego na drugi, z piątego na szósty itd.).
W języku potocznym spotyka się jednak też konstrukcje z dopełniaczem: z dwunastego na trzynastego, co również jest poprawne, lecz nieco mniej staranne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski