Zagospodarować światło?

Szanowni Państwo,
czy poprawnie będzie, jeśli napiszę: przykłady złego zagospodarowania światłem, mając na myśli niewłaściwe wykorzystanie oświetlenia miejskiego, ustawienie strumienia światła w złych kierunkach? Czy tylko gospodaruje się światłem, a zagospodarować można teren?

Pozdrawiam
Anna K.
Zagospodarować ma kilka znaczeń, z których interesujące nas jest definiowane (w Multimedialnym słowniku języka polskiego PWN wersja 2.0, Warszawa 2006) następująco:
Jeśli ktoś zagospodarował jakieś zasoby lub jakieś miejsce, to sprawił, że zaczęto je wykorzystywać w jakimś celu, zwykle aby osiągnąć zysk.

Podobne znaczenie ma czasownik gospodarować (podaję definicję za przywołanym już słownikiem):
Jeśli ktoś gospodaruje jakimiś pieniędzmi, zasobami lub środkami, to zarządza nimi, rozdziela je i użytkuje tak, aby osiągnąć wyznaczony cel.

Jak sądzę, żaden z tych czasowników nie łączy się z rzeczownikiem światło (a jeśli już, to przy zagospodarować światło będzie w bierniku, a nie w narzędniku – mówimy gospodarować czymś, ale zagospodarować coś). Najprościej jest powiedzieć: niewłaściwe wykorzystanie oświetlenia.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski