Zaproszonyzapraszany

hciałbym prosić o pomoc w takiej oto zagwozdce językowej:
Zwykle, kiedy widzimy rożnej maści ogłoszenia reklamujące wydarzenia, można spotkać się z formą Prelegenci/prowadzący zaproszeni w kontekście osób które już są potwierdzone jako gość/prowadzący.
Natomiast ostatnio spotykałem się z formą Prelegenci zapraszani. Która forma jest poprawna? Zawsze sądziłem ze ta pierwsza, ale po dzisiejszym dniu nie jestem pewien.
Pozdrawiam,
Piotr
Zaproszeni to imiesłów bierny czasownika zaprosić, który wskazuje głównie na czynność skończoną lub jednorazową – jest to czasownik niedokonany. Zapraszani z kolei jest formą czasownika zapraszać, wskazującego na m.in. na czynność wielokrotną lub wciąż trwającą – jest to czasownik niedokonany.
To, czy zawiadomienie na plakacie jest poprawne, zależy z pewnością od charakteru tego, co jest nazwane zapraszaniem / zaproszeniem. Jeśli czynność ta ma być (jest) powtarzana, to zapraszanie jest jak najbardziej poprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski