Zawsze skręcam w lewo przeciw własnym horyzontom

Czy to jest poprawne zdanie: Zawsze skręcam w lewo przeciw własnym horyzontom?
Z gramatycznego, ortograficznego i interpunkcyjnego punktu widzenia zdanie jest poprawne. Trudno jednak ocenić jego poprawność leksykalną, ponieważ jest niezrozumiałe. Można się domyślać, że została w nim zastosowana metafora, jednak jest ona bardzo trudna do rozszyfrowania. A skoro tak, to należałoby posłużyć się takim słownictwem, które będzie dobrze oddawać treść.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski