Zbieg myślnika i przecinka

Szanowni Państwo, chciałbym spytać o interpunkcję w specyficznym zdaniu:
Ostatni blok – limit prędkości – zrealizowany za pomocą bloku nasycenia, odpowiada za ograniczenie maksymalnej zadanej prędkości.
Z szerszego kontekstu wiadomo, że fragment zrealizowany (…) nasycenia jest dopowiedzeniem, w związku z czym wymaga obustronnego przecinka, tyle że pierwszy z nich koliduje z myślnikiem. Czy zatem taka interpunkcja jest dopuszczalna?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
W zdaniu przytoczonym przez internautę człon zrealizowany za pomocą bloku nasycenia niekoniecznie musi być potraktowany jako dopowiedzenie. Można go uznać za integralną część podmiotu (blok) wyznaczającą jego zakres. W takiej sytuacji kłopot interpunkcyjny znika, przecinek po nasycenia jest zbędny:
Ostatni blok – limit prędkości – zrealizowany za pomocą bloku nasycenia odpowiada za ograniczenie maksymalnej zadanej prędkości.
Gdyby się jednak upierać przy dopowiedzeniu, trzeba by dokonać niewielkiej modyfikacji graficznej, czyli myślniki zastąpić nawiasami:
Ostatni blok (limit prędkości), zrealizowany za pomocą bloku nasycenia, odpowiada za ograniczenie maksymalnej zadanej prędkości.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie