Zbieg znaków interpunkcyjnych

Mam dylemat odnośnie zbiegu kropki, wielokropka w nawiasie i cudzysłowu. Jeśli cytuję wypowiedź w cudzysłowie i po ostatnim cytowanym zdaniu chcę zaznaczyć wielokropkiem w nawiasie, że to jedynie fragment wypowiedzi, to kropkę kończącą ostatnie cytowane zdanie powinienem postawić przed wielokropkiem w nawiasie czy po cudzysłowie?

Jeśli ucina się koniec przytaczanego wypowiedzenia, to cudzysłów zamykający stawia się po wielokropku w nawiasie kwadratowym, a po nim kropkę kończącą zdanie. Nie ma tu znaczenia, czy cytat stanowi samodzielne zdanie, czy też jest wprowadzony po dwukropku, np.

„Dzieciństwo miałem dość smutne. Było nas dzieci dziewięcioro […]”.
W. Reymont wspomina: „Dzieciństwo miałem dość smutne. Było nas dzieci dziewięcioro […]”.

Adam Wolański