Zdrobnienie imienia Lea

Szanowna Redakcjo,
urodziła mi się siostrzenica Lea. Czy powinnam pisać do niej Lejeńko (Lejeczko), czy raczej Leieńko (Leieczko)? Czy polskie słowotwórstwo pozwala na jeszcze inne formy zdrobniałe?

Będę bardzo wdzięczna za wszelką poradę,
szczęśliwa ciocia
Jak wskazała szybka kwerenda w internecie, zdrobnieniem imienia Lea jest Leusia, co jednak nie stoi na przeszkodzie, by ad hoc tworzyć inne formy zdrobniałe i spieszczone. Spośród tych, które Pani proponuje, wybrałabym te z literą j, a to dlatego że połączenie „samogłoska + i + e” w zasadzie w polszczyźnie nie występuje, o czym świadczy choćby odmiana czasowników i rzeczowników, które zamieniają poprzedzone samogłoską i na j przed e lub ę, por.
(on) klei – (ja) kleję
(tej) nadziei – (tę) nadzieję
.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski