Zobaczyć a spojrzeć

Czy poprawna jest składnia zdań typu Zobaczmy NA skok, skład, boisko itp., prawie powszechnie wypowiadanych przez 90 % tzw. sprawozdawców sportowych? Moim zdaniem dopuszczalne jest tylko: Zobaczmy kogoś lub coś!
Oczywiście – czasownik zobaczyć łączy się bezpośrednio (bez przyimka) z biernikiem, a więc poprawnie mówimy: Zobaczmy skok, Zobaczmy nowych zawodników itd.
Wydaje się jednak, że sprawozdawcy sportowi używają czasownika zobaczyć w znaczeniu ‘spojrzeć’, i stąd bierze się błąd składniowy – spojrzeć wymaga wyrażenia na coś. Oczywiści, zdania typu Zobaczmy na skład drużyny, Zobaczmy na boisko są błędne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski