Zobowiązany

Szanowni Państwo,
chciałam zapytać, która z poniższych form jest poprawna (bądź częściej używana, szczególnie w kontekście prawnym):
zobowiązany do zrobienia czegoś czy zobowiązany coś zrobić (np.: Strony są zobowiązane do terminowej realizacji zamówienia / zobowiązane terminowo zrealizować zamówienie)?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam serdecznie
Zofia Panas
Obie formy są poprawne. Ja wolę konstrukcję zobowiązany do, ale to moje subiektywne upodobanie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski