a co za tym idzie

Czy po wyrażeniu a co za tym idzie nigdy nie stawia się przecinka? Czy należałoby go postawić, gdyby po a co za tym idzie wystąpił np. zaimek względny który lub spójnik że?
Wyrażenie to pełni funkcję spójnika, a po spójnikach nie stawiamy przecinka, nawet przed zaimkiem względnym, por. który… i którego… Ponieważ jednak spójnik a co za tym idzie jest długi i w dodatku zawiera formę czasownika, więc postawienie po nim czegoś samo się nasuwa. Proponuję stawiać myślnik – to taki znak, który można postawić prawie zawsze, w związku z czym jest bezpieczny. Oto przykład: „Jak wiadomo, sport wymaga perfekcyjnej kontroli nad własnym ciałem, a co za tym idzie – perfekcyjnego ciała” (Cosmopolitan). Usunięcie z tego zdania myślnika jest możliwe, natomiast zastąpienie go przecinkiem uważałbym za gorsze rozwiązanie.
Mirosław Bańko, PWN