DzU czy Dz.U.?

Jak pisać: „…zamieszczony zostanie w Dzienniku Ustaw”? Czy Dziennik Ustaw piszemy kursywą jak tytuł, czy w cudzysłowie, czy pismem normalnym?? A jaki jest poprawny skrót? DzU, Dz. U., Dz.U.? Który z nich jest normatywny?
Zgodnie z zasadami powinno być DzU, ale w samym dzienniku piszą Dz. U. i taka jest powszechna praktyka ludzi powołujących się na to źródło. Ortografowie powinni uszanować ten zwyczaj, jeśli nie potrafią go zmienić. A co do kursywy – używa się jej po to, aby tytuł różnił się od reszty tekstu. Skrót DzU (czy też Dz. U.) wybija się dostatecznie wyraźnie, więc kursywować go nie trzeba. Natomiast pełną nazwę przytaczałbym kursywą (Dziennik Ustaw), zwłaszcza jeśli inne tytuły są wyróżniane w taki sposób.
Mirosław Bańko