Houellebecq

Szanowni Państwo,
jak należy odmieniać przez przypadki francuskie nazwisko Houellebecq?
O odmianie decyduje zakończenie nazwy w wymowie, a od formy [łelbek], akcentowanej na ostatniej sylabie, tworzymy formy odmiany analogicznie do nazwisk polskich o podobnym zakończeniu, np. Kubiak. Nie powinno to być trudne, problemem większym jest pisownia, musimy pisać jak następuje (uwaga na narzędnik): DB. Houellebecqa, C. Houellebecqowi, N. Houellebekiem, Ms. Houellebecqu.
Jan Grzenia