To proste i wcale nie agresywne pytanie

Czy w zdaniu: „To proste i wcale nie agresywne pytanie” można napisać nie oddzielnie? Takie są moje intencje, tzn. chodzi mi o to, że pytanie jest nie agresywne, ale rzeczowe, czy jest to jednak dopuszczalne, gdy pozostała część zdania jest tylko w domyśle? Czy taką pisownią można wręcz sugerować ten domysł?
Napisałbym rozdzielnie, nie tyle kierując się możliwością uzupełnienia zdania słowami ale rzeczowe, ile obecnością słowa wcale. Można zresztą napisać też „To nie agresywne pytanie” z intencją przekazania sensu 'To nie jest agresywne pytanie' lub 'To pytanie nie jest agresywne'. W zapisie „To nie agresywne pytanie” przymiotnik można traktować jako orzecznik zdania; w zapisie „To nieagresywne pytanie” byłby on przydawką, a zdaniu brakowałoby orzeczenia, trzeba by je więc jakoś wydłużyć, np. „To nieagresywne pytanie spotkało się z agresywną odpowiedzią”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski