jakby tego było mało

Jakby tego było mało czy jak by tego było mało – który zapis jest poprawny?
Jakby znaczy tu 'jak gdyby', a więc powinno być pisane łącznie, por. „Nie rozumiem, dlaczego mam płacić za postój na tym wyboistym i zabłoconym pseudoparkingu, który nie spełnia żadnych kryteriów, a jakby tego było mało, nie jest nawet strzeżony (…)” (Dziennik Zachodni, cyt. za NKJP).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski