motor jako motocykl

Szanowni Państwo,
jedna z osób piszących na Facebooku wyraziła przekonanie, że słowa motor nie można używać na określenie motocykla, słowo występuje tylko w znaczeniu 'silnik'. Sprawdzenie tej informacji w słowniku uznała za przejaw niewiedzy i bezsilności – ktoś, kto ma swoje zdanie, nie musi niczego sprawdzać. Sprawdziłam, ale chcę się upewnić. Motor to potocznie motocykl, prawda?
Dziękuję za odpowiedź.
Prawda, może Pani być spokojna, motor to potocznie motocykl.
Zazdroszczę osobom, które mają tyle pewności w sobie, że nie muszą niczego sprawdzać. Mnie bliższa jest postawa empirysty, który chce sam wszystko wypróbować. Bywa to niebezpieczne, por. „Nie rusz, Andziu, tego kwiatka”. Znamy ciąg dalszy, prawda?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski