nostalgia

Czy poprawne jest używanie słowa nostalgia nie tylko w odniesieniu do tęsknoty za krajem, ale na przykład także w odniesieniu do tęsknoty za jakimś wydarzeniem czy okresem w życiu?
Tak, zresztą nowsze słowniki zanotowały już to znaczenie. Tylko Nowy słownik poprawnej polszczyzny uważa je za niepoprawne, ale jest to nieżyciowy i obiektywnie nieuzasadniony werdykt, który na pewno zostanie zmieniony.
Mirosław Bańko