notafilia

Szanowni Państwo,
czy istnieje w jezyku polskim wyrażenie określające kolekcjonowanie banknotów, na wzór numizmatyki? Spotkałem się kilka razy z określeniem notafilia. Czy jest ono prawidłowe?
Pozdrawiam
Owszem, istnieje takie słowo, oznacza gałąź numizmatyki. Kierując się analogią do par bibliofiliabibliofil czy nekrofilianekrofil, można utworzyć nazwę osoby zbierającej banknoty w celach hobbistycznych: notafil.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski