okres czasu

Wydaje mi się, że okres czasu, pomimo że jest pleonazmem, nie zawsze daje się zastąpić odcinkiem czasu, czasem czy okresem. Czy nie można by już tego uznać za dopuszczalne?
Okres czasu jest nie bardziej pleonastyczny niż pajda chleba albo ząbek czosnku. I nie zawsze zamiana okresu czasu na odcinek czasu jest zmianą na lepsze – por. przykład cytowany w Słowniku wyrazów kłopotliwych PWN. Ale skoro tak wiele osób uważa – słusznie czy nie – że okres czasu jest wykroczeniem językowym, to może lepiej tego sformułowania unikać. Chyba że woli Pani iść pod prąd i swoim zachowaniem zmieniać stan społecznej świadomości językowej.
Mirosław Bańko