sir

Proszę odpowiedzieć na pytanie, czy ang. słowo sir powinniśmy pisać dużą, czy małą literą. Czy jest dwojaka pisownia? Na określenie tyłułu np. dużą, a jako słowo grzecznościowe małą. Np Sir Michael Pealt czy sir Michael Pealt. Sprawę poruszył tłumacz jęz. ang., który uważa, że powinno być rozróżnienie na dużą i małą literę. Dziękuję bardzo za pomoc.
Polskie słowniki podają tylko pisownię małą literą. Tłumacze też używają małej, niezależnie od funkcji tego słowa, por.: „Tymczasem w Anglii, równo dziesięć lat przed końcem XIX stulecia zmarł sir Richard Francis Burton (…)” (Jerzy Adamski, Świat jako niespełnienie albo samobójstwo Don Juana, Iskry) oraz „Niestety, sir – powiedział. – Sprawa nie jest tak prosta, jak myślałem” (Marian Brandys, Śladami Stasia i Nel, Puls).
Mirosław Bańko