symbol euro

W jakim miejscu należy stawiać symbol € przy kwotach podawanych w euro? Przed kwotą czy po niej?
Z symbolem euro powinno być chyba tak jak z symbolem funta albo dolara. Skoro piszemy zazwyczaj np. 100$, to uzasadnione wydaje się 100€. Jest to jednak symbol nowy i nie wiemy na razie, jakie zwyczaje dotyczące jego użycia wykształcą się w polszczyźnie.
Mirosław Bańko