to znaczy

Czy po wyrażeniu to znaczy należy zawsze stawiać przecinek, czy tylko wtedy, gdy następuje po nim że?
Przecinek stawiamy PRZED słowami to znaczy, jeśli użyte są w funkcji spójnika czyli lub jako sygnał autokorekty wypowiedzi, np. „Wszystko stracił, to znaczy wyprzedał”. Przecinek PO słowach to znaczy może być wymagany przez inny składnik zdania, np. „Wszystko stracił, to znaczy, jak się okazało, wyprzedał”. Słowo że w takiej pozycji też wymaga przecinka, zwłaszcza jeśli ciąg to znaczy traktować jako zdanie składowe, np. „Myślała, że wszystko stracił, to znaczy, że wyprzedał”. Gdyby jednak ciąg to znaczy zredukować do skrótu tzn., przecinek byłby bardziej problematyczny. Myślę, że w takiej sytuacji bym go przed że nie postawił, np. „Myślała, że wszystko stracił, tzn. że wyprzedał”. Traktowałbym tzn. jako spójnik, a spójniki w analogicznych kontekstach przecinka nie wymagają, por. „Myślała, że wszystko stracił, czyli że wyprzedał”.
Mirosław Bańko, PWN