z tym że

Dzień dobry,
mam pytanie o wyrażenie z tym że… W WSO na stronie PWN (http://so.pwn.pl/lista.php?co=z+tym+%BFe) występuje ono z przecinkiem, a w USJP (http://usjp.pwn.pl/haslo.php?id=4884851) już bez przecinka, jako sfrazeologizowana całostka. Konteksty, w których użyto omawianego wyrażenia w obu słownikach, wydają się bardzo podobne. Która więc wersja – z przecinkiem czy bez niego – jest właściwa?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ponieważ komputerowa wersja USJP jest dostępna tylko dla abonentów, przytaczam oba zdania dla wygody czytelników poradni:
  • Pożyczam ci książkę, z tym, że jutro mi ją oddajesz (WSO).
  • Kolejny odcinek metra zostanie zbudowany za pięć lat, z tym że nie od razu będzie oddany do użytku.

Co więcej, przy haśle z WSO, gdzie podano ww. przykład, jest odesłanie do zasady pisowni, która mówi, że przecinek jest w takich miejscach zbyteczny. Natrafiła Pani na usterkę w komputerowym słowniku ortograficznym, którą musimy poprawić (dziękujemy!). Poprawna jest taka interpunkcja jak w cytacie z USJP.
Mirosław Bańko, PWN