baki i bokobrody

Dzień dobry,
chciałbym zapytać Państwa, jak nazywają się kępki włosów wyrastające z boku albo znad uszu. Czy można nazwać je bakami? Czy jest jakakolwiek różnica między bakami i bokobrodami?
Dziękuję bardzo
Adam Teodorczyk
Bokobrody są długie, baki takie być nie muszą. O kępkach włosów wyrastających „z boku albo znad uszu” nic nie mogę powiedzieć – nie wiem, czy mają swoją nazwę. Wielki słownik wyrazów bliskoznacznych PWN w haśle zarost podaje hiponimy (wyrazy o węższym zakresie): baki, broda, meszek, szczecina, wąsy. Niektóre z nich mają własne hiponimy lub synonimy.
Mirosław Bańko, PWN
    Synonimem bokobrodów są też równie przestarzałe ze względu na zmiany w modzie i języku faworyty. A włosy po „twarzowej\'\' stronie ucha i nieco powyżej (baki, baczki) to pejsy – nie muszą być długie i kręcone jak u ortodoksyjnych Żydów. Tymczasem USJP PWN oprócz pejsów żydowskich podaje tylko znaczenie \'takie pasmo włosów we fryzurach, zwłaszcza damskich\'.
    Zdziwiło mnie to, bo przez całe życie nosiłem krótsze lub dłuższe pejsy, a jako żywo nie miało to nic wspólnego z moją tożsamością płciową i narodowo-wyznaniową. Oprócz tego, że mężczyźni w moim środowisku językowo-kulturowym miewali pejsy, mam wrażenie, że niektórzy mówią na nie pekaesy. Zupełnie nie wiem dlaczego.
    Artur Czesak, IJP PAN, Kraków