będę robiła czy będę robić?

Nigdy nie wiem, czy mam powiedzieć: będę robiła czy będę robić. Która z tych form jest prawidłowa? Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Dziękuję.
Obie formy są poprawne, ale kobiety częściej używają drugiej. Gdyby Pani była mężczyzną i mówiła o sobie będę robić, to ktoś, kto by Pani nie znał, mógły pomyśleć, że jest Pani kobietą. Ale jeśli będąc kobietą, powie Pani będę robiła, to naprawdę nikogo to nie zdziwi ani nie wprowadzi w błąd.
Osoby mówiące będę robiła, wypowiadają o jedną sylabę więcej niż osoby mówiące będę robić. Niby nic, ale jeśli każdą formę żeńską wydłużać w taki sposób, to skumulowana różnica staje się istotna. Zwłaszcza, że chodzi w sumie o sześć form (trzy osoby razy dwie liczby).
Mirosław Bańko