ciało należało

Czy forma ciało/zwłoki należało/-y jest poprawna? W mediach widzę najczęściej właśnie taką formę, jednak nie jestem co do niej przekonany.
Chodzi Panu o sformułowania typu: „Prokuratura nadal nie może ustalić, czy spalone ciało należało do Mariana J.” (za Narodowym Korpusem Języka Polskiego)? Skoro Marian J. już nie żyje, to o związku łączącym go z jego ciałem mówi się w czasie przeszłym.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski