coraz mądrzejszy

Czy można powiedzieć: „Z każdym dniem staje się coraz mądrzejszy”, czy raczej: „Z każdym dniem staje się mądrzejszy”?
Można powiedzieć i tak, i tak. Pierwsze zdanie dobitniej podkreśla postępy, które czyni wymieniona w nim osoba. Jest poza tym dłuższe, więc zgodnie z zasadą ikoniczności języka, przejawiającą się na wiele sposobów, zdaje się wskazywać, że opisany w nim proces przebiega dłużej. Ten sam efekt można osiągnąć inaczej: „Z każdym dniem staje się mądrzejszy i mądrzejszy”. Czy można pójść jeszcze dalej i powiedzieć coraz mądrzejszy i mądrzejszy? Wydaje mi się, że nie, że taka konstrukcja byłaby odebrana jako pleonazm.
Mirosław Bańko, PWN