cudzysłów i kropka

Jeśli cytat złożony z kilku zdań jest samodzielnym akapitem, czy kropka nie powinna znaleźć się przed znakiem cudzysłowu? Por. następujący osobny akapit z czyjąś wypowiedzią: „Bierzemy pod uwagę obecną sytuację tej branży w Polsce. Proszę jednak nie naciskać, bo i tak na pewne decyzje, rozwiązania trzeba więcej czasu. Nasi specjaliści już pracują nad nowymi propozycjami, a na razie proponujemy poprzedni system.”
Kropka powinna iść po cudzysłowie, niezależnie od tego, czy cytowany tekst jest samodzielnym akapitem, czy nie. Jeśli jednak jest to samodzielny akapit, to można go wyróżnić mniejszą czcionką i wcięciem i wtedy znaki cudzysłowu w ogóle nie są potrzebne. Ma się rozumieć, takie akapity wcięte powinny być stosowane konsekwentnie w całym tekście.
Mirosław Bańko, PWN