cyfrowo-słowny zapis liczebnikow i wyrazów pochodnych

Czy prawidłowy jest zapis: otwarcie 200tnego i 300tnego (lub z łącznikiem: 200-tnego, 300-tnego)? Czy raczej powinno być: 2-setnego i 3-setnego? Czy lepiej, jeśli stosujemy zapis cyfrowy, pozostać przy zapisie bez odmiany? Czy wówczas liczba powinna być zapisana z kropką? Jak będzie w przypadku niepełnego „setnego”, tj. np. 350 otwarcia (350., 350-tego, 350tego)?
Liczebników porządkowych nie należy zapisywać w części cyframi, a w części słownie, np. 2-setnego ani 200-ego. Możemy pisać np. 200 rocznica, a gdyby nękała nas wątpliwość, czy czytelnik domyśli się, że liczba 200 reprezentuje tu liczebnik porządkowy (a nie główny), możemy dodatkowo postawić kropkę po liczbie: 200. rocznica.
Zapis mieszany, cyfrowo-słowny jest uprawniony w wyrazach złożonych, odliczebnikowych, np. 200-krotny, 200-metrowy, 200-letni. Granica między częścią cyfrową a częścią słowną musi się zbiegać z granicą członów składowych (np. nie można pisać 200-rotny, 200-otny, 200-tny ani 200-ny). Między częścią cyfrową a słowną umieszczamy dywiz.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski