czytanie liczb wielocyfrowych

Szanowni Państwo,
piszę w związku z niedawnym pytaniem o poprawną wersję tytułu książki Paragraf 22. Zastanawiam się, czy nie jest po prostu tak, że w języku prawniczym paragrafy nie są numerowane liczebnikami porządkowymi, tylko nazywane liczebnikami głównymi. Być może się mylę, ale wiem, że prawo, jak to prawo, rządzi się czasem własnymi prawami.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Łatwiej wielocyfrową liczbę odczytać jako liczebnik główny niż porządkowy. W niektórych kontekstach zadajemy sobie trud, czytając np. w roku tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym dziewiątym, w innych wolimy ułatwić sobie zadanie. Z numerami paragrafów może być tak jak z numerami stron, por. na stronie sześćdziesiątej czwartej lub na stronie sześćdziesiąt cztery.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski